X


بازدید کننده گرامی خوش آمدید
جمعه 4 مهر
لیست خرید من
                                                                                      نمایش خبر
                                                                                      اطلاعات جامع درمورد کرم های موبر و راهکار برای پوست های حساس

                                                                                       

                                                                                      :: تاریخچه  

                                                                                      راه های مختلفی برای رفع موهای زائد صورت و بدن وجود دارد. یکی از این راه ها، استفاده از کرم های موبر است. اما پیش از بوجود آمدن این کرمها ، برای از بین بردن موهای زائد بدن در گذشته از مواد طبیعی استفاده می‌کردند مانند واجبی (نوره). واجبی، طین، حنازرد، یا نوره، فراورده‌ای خاک‌گون و پودری‌شکل به رنگ سفید است که از آمیخته شدن آهک و زرنیخ درست می‌شود و از آن برای موزدایی٬ استفاده می‌شود. این ماده پس از ترکیب شدن با آب به رنگ سبز در می‌آید و بسیاری معتقدند که برای بدن بسيار مفيد است و آن را نرم و لطيف نگه مي‌دارد . ولی با گذشت زمان و آمدن تکنولوژی و لیزر هنوز هم این محصول طبیعی که البته در حال حاضر بصورت کارخانه‌ای نیز تولید می شود، طرفداران خود را دارد. ( برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد واجبی ایــنــجــا را کلیک کنید. )

                                                                                       

                                                                                      :: توضیحات تکمیلی در مورد کرم های موبر 

                                                                                      هر چیزی مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد به عنوان مثال واجبی بوی شدید و نامطبوعی دارد همچنین جهت مصرف نیاز به آماده سازی دارد اما کرم های موبر که عموما به سه صورت موس (کرم) ، ژل و اسپری تولید میشوند آماده به استفاده هستند و رایحه ی ملایمتری نسبت به واجبی دارند و استفاده از آنها بسیار راحتتر است. ماده اصلی تشکیل دهنده این اشکال مختلف یکی است و فرقی باهم ندارند. مواد اصلی کرمهای موبر سدیم تیوگلیکولات وکلسیم هیدرواکسید(نوعی باز) است این موادبانددی سولفید کراتین را می شکنند.ماده اصلی تشکیل دهنده مو کراتین است.کرمهای موبر ماده کراتین را حل میکنند.به این ترتیب منجر به شکسته شدن وکنده شدن مو میشوند.این کار را با حل کردن پیوندهای شیمیایی سولفور درون کراتین میکنند. لایه سطحی پوست نیزحاوی کراتین است.اگرکرم موبر مدت طولانی درسطح پوست باقی گذارده شود،امکان آسیب رسیدن وتحریک پوست افزیش میابد. از کرمهای موبر برای ازبین بردن موهای تمامی قسمتهای بدن میتوان استفاده کرد. هم آقایان و هم بانوان میتوانند از این کرم ها استفاده نمایند در واقع این کرمها موها رادرسطحی پائین تر ازتیغ قطع میکنند.به این جهت موها کمی دیرتر درآمده و برخلاف تیغ نوک موها پس ازاصلاح تیز نشده و پوست نرمتر خواهد بود. بنابراین این کرمها برای ازبین بردن موهای زاید صورت خانمها مناسب ترند.البته درآقایانی که موهای زبر در ناحیه گردن داشته وبا اصلاح مشکل دارند،کرمهای موبر جایگزین خوبی برای اصلاح هستند.برداشتن موهای زاید دیگر قسمتهای بدن با کرم موبر درزنان ومردان تفاوتی ندارد. اما کودکان و نوجوانان به دلیل اینکه در سنین کودکی و نوجوانی به آن صورت موی زایدی در بدن خود ندارند و از طرف دیگر پوست آنها لطیفتر و حساستر از بزرگسالان است بهتر است از این کرم ها تا زمان رسیدن به سن بلوغ استفاده نکنند . 

                                                                                       

                                                                                      :: کرم مو بر معجزه نمی کند ! 

                                                                                      ادعای کرم موبردائمی عجیب وغیر علمی است.هیچ کرم موبرباخاصیت ازبین بردن دائمی موها وجود ندارد.حتی هیچ کرم موبری با خاصیت کاهش موهای زاید نیز وجود ندارد. البته کرمهایی باخاصیت کاهش موهای زاید وجود دارند.ولی این کرمها موبرنیستند.بلکه بایداین کرمها را مثل کرم معمولی روزی دوباربه ناحیه مودار مالید.درطی مصرف مداوم به مرور زمان منجر به کاهش موهای زاید ناحیه موردنظر میشوند.این اثر کاهش موهای زاید تا وقتی ادامه می یابد که شما به مصرف آن کرم ادامه دهید.باقطع مصرف کرم موها به حالت طبیعی برمیگردند.یعنی اثر ماندگار ندارند. فقط لیزر میتواند کمی موثر باشد که میزان تاثیر آن نیز امروزه با توجه به این میزان از پیشرفت علم و تکنولوژی تنها در حدود حداکثر ۳ ماه است . و هر ۳ ماه یکبار، بیمار درصورت تمایل جهت انجام لیزر بایستی به کلینیک مجددا مراجعه نماید. 

                                                                                       

                                                                                      :: عوارض ناشی از استفاده کردن نامناسب از کرم های موبر

                                                                                      از به کار بردن کرم های موبر ، روی پوستی که دارای جوش ، زخم و بریدگی است ، جدا خودداری نمایید . این نوع کرم ها بیشتر از ۱۰ دقیقه نباید روی پوست باقی بمانند درغیر اینصورت دچار سوختگی وحشتناک و شدیدی خواهید شد همچنین ممکن است بعضی ها دارای پوست های حساس به ترکیبات این نوع کرم ها داشته باشند و علائم ناسازگاری درشان بوجود بیاید که در این صورت توصیه میشود پیش از استفاده ی کامل فقط در قسمت کوچکی از بدن مورد آزمایش قرار بگیرد چنانچه پس از ۲۴ ساعت عارضه ای بوجود نیامد برای تنها مدت حداکثر ۱۰ دقیقه برای باقی قسمت های بدن استفاده شود . اما بهرصورت درصورت سوختگی و ایجاد حساسیت پس از استفاده از کرم های موبر چه راهکار هایی وجود دارد ؟

                                                                                      --- فردی با نام آفتاب عشق در شبکه ی اجتماعی کلوب پرسیده است :

                                                                                      باسلام.من برای اولین بار از کرم موبر صورت ،استفاده کردم که خیلی پوست صورتم سوخت :( الانم خشک شده و جای زخم داره..قرمز شده همه فکر میکردند ابله مرغون گرفتم :(( میشه راهنماییم کنید که چیکار کنم لکش نموونه و زودتر خوب بشه..قرمزیش از بین بره ایا کرم یا پمادی هست که استفاده کنم؟ من خودم رفتم یک ماسک ترمیم کننده(عصاره برگ چای) رینوزیت خریدم. به نظرتون مناسبه؟؟

                                                                                       -- پاسخها : 

                                                                                      - رعنا :  دوست من هر چیزی تبلیغ میشه جنبه مثبت که نداره و نباید ازش استفاده کرد شما نخست یه ذره از کرم موبر رو روی دست یا یه ناحیه از پوست صورتت تست می کردی سپس برای تمامی صورتت ازش استفاده می کردی بهرحال از کرمهای ویتامین e که رطوبت کافی رو به پوست خشک شما می رسونه استفاده کن مایعات و آب مرکبات بنوش و هم چنین کرم ویتامین آ د چشمی، سعی کن پوستت رو دستکاری نکنی خیار رنده شده رو با ماست مخلوط کن روی پوستت بذار تا پوست خنک بشه و باز هم اگر به داروخونه مراجعه کنی بهتره و یه مشاوره رایگان بگیری امیدوارم پوستت بهتر بشه

                                                                                      - ناشناس : پماد کالاندولا بزنید چند بار در روز ...خیلی زود جواب میده

                                                                                      - دکتر محسن : احتمالا شما نسبت به اون کرم موبر حساسیت دارین. برای استفاده از هر اسپری و یا کرم موبری بهتره برروی پوست پشت دست مقدار اندکی از اون محصول اسپری یا مالیده بشه و به مدت 24 ساعت صبر کنید.اگه واکنشی التهابی اتفاق نیافتاد از اون محصول میشه برای قسمتهای دیگر بدن استفاده کرد. میتوانید از کرمهای ضد التهاب و قرمزی مثل کالاندولا، کالامین و زینک اکساید و... استفاده کنید.

                                                                                       

                                                                                      :: جمع بندی 

                                                                                      همانطور که گفته شد ترکیبات تمام موبر ها یکی هستند و ادعای موبر دائمی کاملا بی اساس است . کرم باید پیش از مصرف در ناحیه ی کوچکی از بدن تست شود . در صورت بروز عوارضی همچون سوختی یا قرمزی یا جوش فورا محل را با آب فراوان شسته و راهکار های بیان شده در بالا مورد استفاده قرار گیرد و درصورت عدم وجود علائم بهبودی در روزهای آینده،  فورا به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه شود.

                                                                                       

                                                                                       

                                                                                       

                                                                                      منابع :  سلامت نیوز ( دکتر محمد شیزرپور، متخصص پوست و مو) - همشهری آنلاین ( دکتر زهرا عباسپور) - ویکی پدیا ( http://uorl.ir/ehQ )  - زیباشو ( http://uorl.ir/ehR )  - کلوب ( http://uorl.ir/ehM ) - انتخاب ( http://uorl.ir/ehO )

                                                                                      تاریخ انتشار:یکشنبه 26 آذر 1396

                                                                                      چه خبر از کندو ؟

                                                                                       

                                                                                      :: اطلاعیه : 

                                                                                       

                                                                                      تغییر شماره تلفن فروشگاه تا اطلاع ثانوی 

                                                                                      شماره تلفن جدید:

                                                                                      0935-5040442


                                                                                      این فروشگاه فقط در شهر تهران خدمت رسانی می کند و چنانچه درخواستی از سوی شهرستان وجود داشت می بایست نخست توسط مدیریت بررسی گردد و همچنین مسئولیت فروشگاه کندو فقط تا درب شرکت پست میباشد. مراجعه حضوری برای خرید اجناس فعلا امکان پذیر نبوده و تحویل کالاها فقط به صورت در محل انجام می گردد. هزینه ی حمل در برخی از مواقع با تخفیف و در برخی دیگر به صورت کامل بر روی فاکتور مشتریان محترم محاسبه خواهد شد که پس از ثبت سفارش توسط ایشان، میزان آن مشخص خواهد شد . همچنین زمان تحویل سفارشات در قسمت توضیحات کالاها در سایت ذکر شده و معمولا بین ۲ تا ۳ ساعت خواهد بود. تمامی كالاها و خدمات این فروشگاه، دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه بوده و دارای تاریخ انقضای معتبر می باشد. قیمت کالاهای این سایت همان قیمت درج شده روی آنهاست. همچنین خرید عمده ی محصولات با هماهنگی تلفنی و با همان قیمت مصرف کننده برای مشتریان محترم امکان پذیر خواهد بود. 


                                                                                      :: شرایط بازپس گیری کالا در فروشگاه کندو : 

                                                                                      مرجوع کردن کالاهای خریداری شده که در سایت عکس ندارند بدون نیاز به ارائه ی دلیل از سوی مشتری قابل پذیرش است. شرایط مرجوع کردن این نوع از کالاها به شرح زیر است  :

                                                                                      ۱- کالا فقط تا ۲۴ ساعت بعد از خرید امکان بازپس گیری دارد ۲- کالا به همان شکل که تحویل داده شد به همان شکل تحویل گرفته خواهد شد. ۳- این طرح شامل کالاهای پروتئینی نمی شود. ۴- کالای مرجوع شده فقط با کالای جایگزین تعویض می گردد و درصورت درخواست مشتری جهت عودت هرگونه وجهی ، فروشگاه پس از کسر ۲درصد از کل مبلغ الباقی را حداکثر تا ۴روز   کاری به مشتری عودت می دهد. لازم به ذکر است که مرجوع کردن دیگر کالاها فقط در صورت مخدوش بودن بسته بندی و یا عدم اعتبار تاریخ انقضا انجام می پذیرد.